Audyty - niezależna ocena wybranych obszarów działalności
Audyt to niezależna ocena, której celem jest ustalenia zgodności systemu, procesu czy projektu z określonymi standardami, przepisami powszechnie obowiązującego prawa czy wewnętrznymi procedurami organizacji.
Z założenia prowadzony jest przez niezależnych ekspertów, a jego celem powinno być wskazanie:
- pozytywnych aspektów,
- potencjałów do doskonalenia,
- kierunków dalszego rozwoju.
Audyt zerowy
Audyt zerowy to wstępny przegląd organizacji, podczas którego wykonywana jest identyfikacja i ocena zgodności z mającymi zastosowanie przepisami prawa czy standardami międzynarodowymi. Audyt zerowy obejmuje:
- weryfikację aktualnej dokumentacji organizacji,
- weryfikację obecnych rozwiązań organizacyjnych (struktury organizacji) wraz z przydzielonymi obowiązkami,
- weryfikację rozwiązań z obszaru systemów informatycznych,
- ustalenie form współpracy z klientami i kontrahentami,
- raport z audytu stanowiący zestawienie obserwacji audytowych.
Audyt zerowy stanowić będzie punkt wyjścia do zaplanowania zakresu oraz harmonogramu dalszych prac.
Audyt kontrolny
Audyty kontrolne przeprowadzane są u naszych klientów w określonych odstępach czasu po wdrożeniu systemu, w celu weryfikacji stopnia dostosowania wewnętrznych procedur do rekomendowanych zmian. Audyt taki przeprowadzamy zarówno z własnej inicjatywy, jak i na życzenie klienta.
Audyt powdrożeniowy
Audyty powdrożeniowe wykonujemy w każdej z organizacji bez względu na to czy wprowadzała ona dane wymagania wraz z naszymi ekspertami, czy samodzielnie. W ramach audytu przeprowadzana jest wyrywkowa ocena stanu faktycznego i formalnego przedsiębiorstwa, poprzez analizę dokumentacji, przykładowych umów, wizję
lokalną czy rozmowy z pracownikami.
Efektem każdego z audytów jest szczegółowy raport uwzględniający potencjały do doskonalenia usystematyzowane pod kątem istoty i priorytetowości wykonania.