LexDigital

Baza wiedzy - lista artykułów

Certyfikacja ISO 27001 i ISO 22301 - wspólny sukces Trafford IT i LexDigital!

Certyfikacja ISO 27001 i ISO 22301 - wspólny sukces Trafford IT i LexDigital!

Wdrożenie norm ISO w organizacji to duże wyzwanie i równie duże korzyści. Na taki krok zdecydowała się spółka Trafford IT, która przystosowała się do wymogów ISO 27001 i ISO 22301 wspólnie z LexDigital. Po miesiącach przygotowań firma przeszła pozytywnie audyt certyfikacyjny! Zobacz, jak w praktyce wygląda proces wdrożenia norm ISO kluczowych w obszarze cybersecurity.

GRC – czym jest i kogo obowiązuje

GRC – czym jest i kogo obowiązuje

W obliczu rosnącej liczby obowiązków prawnych ciążących na przedsiębiorstwach oraz licznych ryzyk (np. ryzyko utraty reputacji), organizacje coraz częściej szukają sposobu na minimalizację i zarządzenie ryzykiem oraz zapewnienia zgodności. Jednym ze sposobów na osiągnięcie zgodności i skutecznego zarządzania ryzykiem jest opracowanie i wdrożenie strategii i struktury – systemu GRC.

Spółka Microsoftu ma 0% zgodności z RODO? Skarga noyb

Spółka Microsoftu ma 0% zgodności z RODO? Skarga noyb

Wstrząsające ustalenia noyb. Broker reklamowy Xandr (spółka zależna od Microsoftu), ma wysyłać reklamodawcom dane dotyczące zdrowia, seksualności lub poglądów politycznych. Jednocześnie Xandr zgłasza 0% odpowiedzi na wnioski o dostęp i usunięcie danych w 2022 roku. W sprawie została złożona skarga do włoskiego organu ochrony danych.

Rewolucja w przepisach potwierdzona. UE opublikowała AI Act

Rewolucja w przepisach potwierdzona. UE opublikowała AI Act

12 lipca 2024 Rozporządzenie o sztucznej inteligencji (AI Act) zostało opublikowane w dzienniku urzędowym Komisji Europejskiej. Ten kluczowy dokument określa ramy regulacyjne dla rozwoju, wdrażania i użytkowania sztucznej inteligencji na terenie Unii Europejskiej. Ministerstwo Cyfryzacji pracuje nad projektem ustawy, która pozwoli na stosowanie AI Act w Polsce.

2,3 mln euro kary dla Vinted

2,3 mln euro kary dla Vinted

2 lipca 2024 r. litewski organ ochrony danych nałożył administracyjną karę pieniężną w wysokości ponad 2,3 mln euro na spółkę Vinted UAB, operatora platformy sprzedażowej oraz powiązanej z nią aplikacji umożliwiającej użytkownikom sprzedaż i zakup używanych ubrań.

Prawo do prywatności a wizerunki dzieci w internecie. Poradnik UODO i Fundacji Orange

Prawo do prywatności a wizerunki dzieci w internecie. Poradnik UODO i Fundacji Orange

Zdjęcia i filmy z udziałem dzieci to codzienność w internecie. Choć udostępniane często w dobrych zamiarach, to konsekwencje tych publikacji mogą stanowić zagrożenie dla dobra i bezpieczeństwa dzieci. Hejt, cyberprzemoc, kradzież cyfrowej tożsamości i pedofilia to tylko niektóre z nich. Urząd Ochrony Danych Osobowych wraz z Fundacją Orange opublikowali poradnik, który może wesprzeć placówki, organizacje i wszystkich dorosłych w dbaniu o lepszą ochronę dzieci w erze cyfrowej.

Tagi

Chcesz skorzystać z naszej oferty?Nie czekaj!

Wspieramy przedsiębiorców

Skontaktuj się osobiście z doradcą LexDigital - odpowiemy na nurtujące Cię pytania, zaplanujemy spotkanie, przygotujemy spersonalizowaną ofertę dopasowaną do potrzeb Twojej organizacji.

Zapraszamy do kontaktu

Informujemy, że Państwa zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie przez wysłanie wiadomości e-mail na adres naszego Inspektora Ochrony Danych iod@lexdigital.pl spod adresu, którego zgoda dotyczy.

Administratorem Państwa danych osobowych jest LexDigital Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu (60-363), przy ul. Grodziska 8. Wszystkie pytania i wątpliwości prosimy kierować do naszego Inspektora Ochrony Danych na adres iod@lexdigital.pl

Państwa dane przetwarzane są w celu odpowiedzi na wiadomość wysłaną za pomocą formularza kontaktowego, podjęcia na Państwa wniosek określonych działań przed zawarciem umowy lub wysłania Państwu treści marketingowych. Przysługuje Państwu prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu i cofnięcia w każdym momencie udzielonej zgody bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Masz również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.

komputronik biofarm lpp apart wykop volkswagen tpay netguru novol pearson impel phyto-pharm veolia cuf-podatki talex gethero tesgas uep fibaro akademia-kozminskiego bilety24 bims cichy-zasada currency >
<img src= kir ministerstwo cyfryzacji pierre-fabre polomarket porr przelewy24 swiss-krono vox wielkopolska-izba-lekarska wsb wtk