LexDigital

Co to są dane osobowe - lista artykułów

InfoSec - czyli bezpieczeństwo informacji

InfoSec - czyli bezpieczeństwo informacji

Bezpieczeństwo informacji (InfoSec) obejmuje bezpieczeństwo fizyczne i środowiskowe, kontrolę dostępu oraz cyberbezpieczeństwo. Wdrożenie systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji zgodnego z normą ISO 27001 (pełna nazwa PN-EN ISO/IEC 27001:2023-08) pokazuje, że organizacja nadąża za wymaganiami prawnymi określonymi w RODO.

Co grozi za publikowanie zdjęć bez zgody?

Co grozi za publikowanie zdjęć bez zgody?

Wizerunek jest naszym dobrem osobistym, chronionym kilkoma ustawami. W zdecydowanej większości sytuacji konieczne jest więc uzyskanie zgody na jego publikację. Z tego artykułu dowiesz się, jakie są kary mogą grozić bezprawne rozpowszechnianie wizerunku i w jakich sytuacjach możliwe jest rozpowszechnianie wizerunku bez zgody.

Kiedy jest potrzebna zgoda na przetwarzanie danych osobowych?

Kiedy jest potrzebna zgoda na przetwarzanie danych osobowych?

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych to kluczowa formalność, wymagana przez RODO. Nie we wszystkich sytuacjach jest ona jednak konieczna, a jej sposoby jej uzyskania mogą się różnić. Sprawdź, co konkretnie mówią przepisy o ochronie danych i jak zastosować je w praktyce.

Czy imię i nazwisko to dane osobowe?

Czy imię i nazwisko to dane osobowe?

Pojęcie „dane osobowe” jest powszechnie znane, ale w praktyce nie zawsze jest jasne, co i w jakich sytuacjach zaliczyć do informacji chronionych. Czy samo nazwisko i imię jakiejś osoby to już dane osobowe?

Krótka historia ochrony danych osobowych

Krótka historia ochrony danych osobowych

Jakie były kluczowe etapy ewolucji prawnego i technologicznego kontekstu, który kształtował ochronę prywatności i bezpieczeństwo danych osobowych na terytorium wspólnoty europejskiej? Jakie były pierwsze kroki Polski w sprawie ochrony osób fizycznych w zakresie przetwarzania danych osobowych? Dowiedz się już teraz!

Tagi

Chcesz skorzystać z naszej oferty?Nie czekaj!

Wspieramy przedsiębiorców

Skontaktuj się osobiście z doradcą LexDigital - odpowiemy na nurtujące Cię pytania, zaplanujemy spotkanie, przygotujemy spersonalizowaną ofertę dopasowaną do potrzeb Twojej organizacji.

Zapraszamy do kontaktu

Informujemy, że Państwa zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie przez wysłanie wiadomości e-mail na adres naszego Inspektora Ochrony Danych iod@lexdigital.pl spod adresu, którego zgoda dotyczy.

Administratorem Państwa danych osobowych jest LexDigital Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu (60-363), przy ul. Grodziska 8. Wszystkie pytania i wątpliwości prosimy kierować do naszego Inspektora Ochrony Danych na adres iod@lexdigital.pl

Państwa dane przetwarzane są w celu odpowiedzi na wiadomość wysłaną za pomocą formularza kontaktowego, podjęcia na Państwa wniosek określonych działań przed zawarciem umowy lub wysłania Państwu treści marketingowych. Przysługuje Państwu prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu i cofnięcia w każdym momencie udzielonej zgody bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Masz również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.

komputronik biofarm lpp apart wykop volkswagen tpay netguru novol pearson impel phyto-pharm veolia cuf-podatki talex gethero tesgas uep fibaro akademia-kozminskiego bilety24 bims cichy-zasada currency >
<img src= kir ministerstwo cyfryzacji pierre-fabre polomarket porr przelewy24 swiss-krono vox wielkopolska-izba-lekarska wsb wtk