LexDigital

Szkolenia – rozwój wiedzy i budowanie świadomości personelu

Szkolenia w przedsiębiorstwie – aspekty praktyczne

Szkolenia – rozwój wiedzy i budowanie świadomości personelu

Wiedza, kompetencje i kwalifikacje personelu oraz ich nieustanny rozwój to kluczowe elementy zapewnienia bezpieczeństwa informacji i ochrony danych osobowych w organizacji bez względu na charakter jej działalności, branżę czy rozmiar. Jedną ze skuteczniejszych form budowania świadomości wśród pracowników jest zaplanowany i systematycznie realizowany program cyklicznych szkoleń zarówno tych teoretycznych, jak i praktycznych.

Szkolenia wstępne
Szkolenia wstępne mają na celu wprowadzenie i zapoznanie słuchaczy z wybraną
tematyką, poprzez wyjaśnienie pojęć, opisanie charakteru zadań, przypisanie i określenie ról i odpowiedzialności poszczególnych osób w organizacji. Szkolenia wstępne ukazują istotę problemu odwołując się do podstawowych regulacji i aktów prawnych, zarysowują
zasadność stosowania zasad bezpieczeństwa do czego tłem jest kontekst historyczny, wizerunkowy i biznesowy. Szkolenia w pierwszych etapach wdrożenia kierowane są przede wszystkich do zarządu i kadry kierowniczej o kompetencjach decyzyjnych, a następnie do pracowników na poszczególnych szczeblach.

Podczas szkolenia prezentowane są m.in.:

 • podstawowe akty prawne i regulacyjne,
 • podstawowe definicje kluczowe dla omawianej tematyki,
 • założenia systemu,
 • funkcje audytu w budowaniu systemu bezpieczeństwa i ochrony danych osobowych,
 • role osób kluczowych dla odpowiedniego funkcjonowania systemu oraz ich niezbędne kompetencje,
 • zagadnienia dotyczące metodyki szacowania i analizy ryzyka, 
 • mechanizmy doboru fizycznych, technicznych i proceduralnych środków ochrony,
 • podstawowe funkcje, które powinna spełnia,
 • wewnętrzna dokumentacja,
 • mechanizmy certyfikacji,
 • role obsługi powdrożeniowej i omówienie praktycznych aspektów bieżącej pracy osób kluczowych.

Szkolenia z zakresu wdrożonych zasad
Szkolenia z zakresu wdrożonych zasad stanowią nieodzowny element oferty wdrożenia i z założenia są one obowiązkowe, dla wszystkich pracowników organizacji. Ideą szkoleń jest zapoznanie personelu z nowymi zasadami, które zostały wprowadzone w wyniku wdrożenia wybranego systemu. Każde ze szkoleń składa się z części teoretycznej, która stanowi bazę wiedzy oraz części praktycznej, w której omawiane są poszczególne obowiązki pracowników z przywoływaniem odpowiedniej dokumentacji je regulujących.

Szkolenia dedykowane
To co wyróżnia LexDigital to interdyscyplinarny zespół specjalistów, dzięki czemu w naszej ofercie znajdują się szkolenia bezpośrednio dedykowane konkretnym grupom odbiorców – poszczególnym działom organizacji czy reprezentantom konkretnych branż. Celem szkoleń dedykowanych jest przedstawienie konkretnych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa informacji i ochrony danych, specyficznych dla charakteru działalności. Oferta zawsze dostosowywana jest do potrzeb klienta. Prowadziliśmy szkolenia m.in. dla pracowników służby medycznej, przedstawicieli mediów, podmiotów świadczących usługi telekomunikacyjne i finansowe.

Polecane

System zarządzania bezpieczeństwem informacji

System zarządzania bezpieczeństwem informacji

Czym jest system zarządzania bezpieczeństwem informacji? Dlaczego informacja jest tak cennym aktywem dla każdej organizacji? Czy norma ISO 27001 jest trudna do wdrożenia? Czy korzyści z posiadania certyfikatu ISO 27001 będą adekwatne do pracy włożonej we wdrożenie systemu bezpieczeństwa informacji?

Przetwarzanie danych osobowych w projektach IT

Przetwarzanie danych osobowych w projektach IT

Przetwarzanie danych osobowych to bardzo pojemna definicja. Niezbędne jest aby zrozumieć, w których przypadkach mówimy o przetwarzaniu danych osobowych, aby zagwarantować tej czynności przetwarzania odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Przetwarzanie oznacza operację lub zestaw operacji wykonywanych na danych osobowych lub zestawach danych od momentu ich pozyskania aż do momentu ich usunięcia czy zniszczenia.

Komu można udostępnić nagranie z monitoringu?

Komu można udostępnić nagranie z monitoringu?

Z monitoringiem wizyjnym spotykamy się na co dzień. Czy to w pracy, centrach handlowych i na parkingach, czy na ulicach. Przekraczając granice każdego większego miasta widzimy tabliczki informujące "miasto monitorowane", a na niektórych budynkach zauważamy już prywatne systemy nadzoru. Ale czy każdy może uzyskać dostęp do tych kamer i komu możemy udostępnić nagranie?

Popularne

Wdrożenie ISO

Wdrożenie ISO

Uzyskanie certyfikatu zgodności z wytycznymi międzynarodowych norm ISO 9001, ISO/IEC 27001 czy ISO 22301 jest dowodem stosowania przez wybraną organizację wysokich standardów zarządzania oraz troski o bezpieczeństwo informacji czy ochronę danych. Pozwala m.in. na efektywne wykorzystywanie zasobów, wyeliminowanie lub ograniczanie sytuacji kryzysowych, optymalizację przebiegu procesów, umacnianie kontaktów z klientami, czy podnoszenie jakości świadczonych usług i produkowanych wyrobów.

Kontakt z UODO

Kontakt z UODO

W każdej organizacji przetwarzającej znaczące ilości danych osobowych kontakt z organem nadzorczym jest nieunikniony. Utrzymywanie odpowiednich relacji, wysokiego poziomu merytorycznego korespondencji oraz spełnianie wymogów proceduralnych ma bezpośredni wpływ na wynik spraw i postępowań. Profesjonalna komunikacja może często skrócić czas potrzebny na podjęcie decyzji przez Urząd, pomaga uchronić się od kar i problemów prawnych.

Chcesz skorzystać z naszej oferty?Nie czekaj!

Wspieramy przedsiębiorców

Skontaktuj się osobiście z doradcą LexDigital - odpowiemy na nurtujące Cię pytania, zaplanujemy spotkanie, przygotujemy spersonalizowaną ofertę dopasowaną do potrzeb Twojej organizacji.

Zapraszamy do kontaktu

Informujemy, że Państwa zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie przez wysłanie wiadomości e-mail na adres naszego Inspektora Ochrony Danych iod@lexdigital.pl spod adresu, którego zgoda dotyczy.

Administratorem Państwa danych osobowych jest LexDigital Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu (60-363), przy ul. Grodziska 8. Wszystkie pytania i wątpliwości prosimy kierować do naszego Inspektora Ochrony Danych na adres iod@lexdigital.pl

Państwa dane przetwarzane są w celu odpowiedzi na wiadomość wysłaną za pomocą formularza kontaktowego, podjęcia na Państwa wniosek określonych działań przed zawarciem umowy lub wysłania Państwu treści marketingowych. Przysługuje Państwu prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu i cofnięcia w każdym momencie udzielonej zgody bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Masz również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.

komputronik biofarm lpp apart wykop volkswagen tpay netguru novol pearson impel phyto-pharm veolia cuf-podatki talex gethero tesgas uep fibaro akademia-kozminskiego bilety24 bims cichy-zasada currency >
<img src= kir ministerstwo cyfryzacji pierre-fabre polomarket porr przelewy24 swiss-krono vox wielkopolska-izba-lekarska wsb wtk