LexDigital

Bezpieczeństwo informacji - lista artykułów

Systemowe Zarządzanie bezpieczeństwem systemów sztucznej inteligencji

Systemowe Zarządzanie bezpieczeństwem systemów sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja (AI) coraz częściej stanowi ważny czynnik wspierania procesów biznesowych organizacji. Jest wykorzystywana na masową skalę i nie jest już zarezerwowana jakiemuś szczególnemu sektorowi działalności. Opracowywane prognozy plasują AI jako jeden z głównych czynników, który ma napędzać gospodarki przyszłości.

Jak długo przechowywany jest zapis z kamer sklepowych, czyli retencja danych w procesie monitoringu wizyjnego?

Jak długo przechowywany jest zapis z kamer sklepowych, czyli retencja danych w procesie monitoringu wizyjnego?

Monitoring wizyjny, czyli narzędzie służące rejestracji wizji bez fonii stał się już standardem, w przypadku zabezpieczeń fizycznych stosowanych zarówno przez organizacje z sektora publicznego i prywatnego, jak i przez osoby fizyczne. Zgodnie z założeniem monitoring ma służyć ochronie mienia oraz bezpieczeństwu ludzi. Niejednokrotnie również nagrania obrazu stanowią dowodów w postępowaniach sądowych.

Dyrektywa NIS i Dyrektywa NIS 2

Dyrektywa NIS i Dyrektywa NIS 2

Dyrektywa NIS, czyli Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/1148 z dnia 6 lipca 2016 r. w sprawie środków na rzecz wysokiego wspólnego poziomu bezpieczeństwa sieci i systemów informatycznych na terytorium Unii, była pierwszym europejskim aktem prawnym w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Cyberstalking i stalking — kiedy jest naruszana nasza prywatność?

Cyberstalking i stalking — kiedy jest naruszana nasza prywatność?

Cyberstalking jest formą stalkingu, który jest od 2011 roku przestępstwem z kodeksu karnego (art. 190a) i podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Przez stalking należy rozumieć uporczywe nękanie innej osoby lub osoby dla niej najbliższej, które wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia, poniżenia lub udręczenia, lub istotnie narusza jej prywatność. Jak widać, uporczywe nękanie, to stosunkowo nowe przestępstwo.

Dane osobowe w systemach AI. Jak sztuczna inteligencja przetwarza nasze dane?

Dane osobowe w systemach AI. Jak sztuczna inteligencja przetwarza nasze dane?

Sztuczna inteligencja (artificial intelligence — AI) zdaje się być wszechobecna, przyciągając niemal równie dużo uwagi inwestorów, co mediów. Rozwój sztucznej inteligencji opiera się na filarach algorytmów, infrastruktury i danych. Gdy wśród tych danych zidentyfikujemy dane osobowe lub takie prawdopodobieństwo identyfikacji istnieje, to sytuacja dla każdego z aktorów systemu niesie konsekwencje wynikające z Rozporządzenia 2016/679 (RODO).

Tagi

Chcesz skorzystać z naszej oferty?Nie czekaj!

Wspieramy przedsiębiorców

Skontaktuj się osobiście z doradcą LexDigital - odpowiemy na nurtujące Cię pytania, zaplanujemy spotkanie, przygotujemy spersonalizowaną ofertę dopasowaną do potrzeb Twojej organizacji.

Zapraszamy do kontaktu

Informujemy, że Państwa zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie przez wysłanie wiadomości e-mail na adres naszego Inspektora Ochrony Danych iod@lexdigital.pl spod adresu, którego zgoda dotyczy.

Administratorem Państwa danych osobowych jest LexDigital Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu (60-363), przy ul. Grodziska 8. Wszystkie pytania i wątpliwości prosimy kierować do naszego Inspektora Ochrony Danych na adres iod@lexdigital.pl

Państwa dane przetwarzane są w celu odpowiedzi na wiadomość wysłaną za pomocą formularza kontaktowego, podjęcia na Państwa wniosek określonych działań przed zawarciem umowy lub wysłania Państwu treści marketingowych. Przysługuje Państwu prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu i cofnięcia w każdym momencie udzielonej zgody bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Masz również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.

komputronik biofarm lpp apart wykop volkswagen tpay netguru novol pearson impel phyto-pharm veolia cuf-podatki talex gethero tesgas uep fibaro akademia-kozminskiego bilety24 bims cichy-zasada currency >
<img src= kir ministerstwo cyfryzacji pierre-fabre polomarket porr przelewy24 swiss-krono vox wielkopolska-izba-lekarska wsb wtk