LexDigital

Dane wrażliwe - lista artykułów

Prawo do prywatności a wizerunki dzieci w internecie. Poradnik UODO i Fundacji Orange

Prawo do prywatności a wizerunki dzieci w internecie. Poradnik UODO i Fundacji Orange

Zdjęcia i filmy z udziałem dzieci to codzienność w internecie. Choć udostępniane często w dobrych zamiarach, to konsekwencje tych publikacji mogą stanowić zagrożenie dla dobra i bezpieczeństwa dzieci. Hejt, cyberprzemoc, kradzież cyfrowej tożsamości i pedofilia to tylko niektóre z nich. Urząd Ochrony Danych Osobowych wraz z Fundacją Orange opublikowali poradnik, który może wesprzeć placówki, organizacje i wszystkich dorosłych w dbaniu o lepszą ochronę dzieci w erze cyfrowej.

Kara za nieprawidłowe korzystanie z Meta Pixel

Kara za nieprawidłowe korzystanie z Meta Pixel

Szwedzki organ nadzorczy (IMY) ukarał Avanza Bank AB grzywną w wysokości 15 mln SEK (ponad 1,3 mln euro) za naruszenie RODO. W okresie od 15 listopada 2019 r. do 2 czerwca 2021 r. Avanza korzystała z Meta Pixel bez wdrożenia odpowiednich środków technicznych i organizacyjnych, co doprowadziło do nieautoryzowanego transferu danych osobowych, w tym identyfikatorów osobistych i informacji finansowych, do Meta (Facebook).

Meta wstrzymuje wykorzystywanie danych użytkowników do trenowania sztucznej inteligencji

Meta wstrzymuje wykorzystywanie danych użytkowników do trenowania sztucznej inteligencji

Irlandzki organ ochrony danych (Data Protection Comission) przeprowadził rozmowy z przedstawicielami META, w wyniku których spółka zawiesiła wykorzystanie danych osobowych do trenowania swoich modeli językowych działających w oparciu o sztuczną inteligencję. META nie będzie wykorzystywać w tym celu treści udostępnianych publicznie przez dorosłych użytkowników serwisów społecznościowych należących do spółki na terenie Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Bezpieczeństwo w sieci dla najmłodszych. Praktyczny poradnik dla rodziców dzieci z klas 1-3

Bezpieczeństwo w sieci dla najmłodszych. Praktyczny poradnik dla rodziców dzieci z klas 1-3

Najmłodsi użytkownicy Internetu nie zawsze wiedzą, jak zastosować zasady bezpieczeństwa. Konsekwencje mogą być niezwykle poważne. LexDigital wraz z zespołem dyżurnet.pl przygotowało bezpłatny poradnik, który pomoże chronić dzieci w wieku 7-9 lat przed takimi zagrożeniami jak sharenting, grooming czy patoinfluencerka. Do Państwa dyspozycji są także darmowe materiały dydaktyczne, które pozwolą wytłumaczyć dziecku zagadnienia dotyczące YouTube, prywatności i zdjęć w sieci.

AI Act przegłosowany. Nadchodzi rewolucja w przepisach

AI Act przegłosowany. Nadchodzi rewolucja w przepisach

Unijna AI Act została zatwierdzona przez Parlament Europejski i Radę. Akt zostanie opublikowany w Dzienniku Urzędowym UE i wejdzie w życie dwadzieścia dni po publikacji. Od tego dnia rozpoczynają się okresy przejściowe, w tym zakazy po 6 miesiącach i obowiązki wysokiego ryzyka po 12 miesiącach, a większość przepisów wejdzie w życie po 24 miesiącach.

Tagi

Chcesz skorzystać z naszej oferty?Nie czekaj!

Wspieramy przedsiębiorców

Skontaktuj się osobiście z doradcą LexDigital - odpowiemy na nurtujące Cię pytania, zaplanujemy spotkanie, przygotujemy spersonalizowaną ofertę dopasowaną do potrzeb Twojej organizacji.

Zapraszamy do kontaktu

Informujemy, że Państwa zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie przez wysłanie wiadomości e-mail na adres naszego Inspektora Ochrony Danych iod@lexdigital.pl spod adresu, którego zgoda dotyczy.

Administratorem Państwa danych osobowych jest LexDigital Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu (60-363), przy ul. Grodziska 8. Wszystkie pytania i wątpliwości prosimy kierować do naszego Inspektora Ochrony Danych na adres iod@lexdigital.pl

Państwa dane przetwarzane są w celu odpowiedzi na wiadomość wysłaną za pomocą formularza kontaktowego, podjęcia na Państwa wniosek określonych działań przed zawarciem umowy lub wysłania Państwu treści marketingowych. Przysługuje Państwu prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu i cofnięcia w każdym momencie udzielonej zgody bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Masz również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.

komputronik biofarm lpp apart wykop volkswagen tpay netguru novol pearson impel phyto-pharm veolia cuf-podatki talex gethero tesgas uep fibaro akademia-kozminskiego bilety24 bims cichy-zasada currency >
<img src= kir ministerstwo cyfryzacji pierre-fabre polomarket porr przelewy24 swiss-krono vox wielkopolska-izba-lekarska wsb wtk