LexDigital

Dane wrażliwe - lista artykułów

Jak długo przechowywany jest zapis z kamer sklepowych, czyli retencja danych w procesie monitoringu wizyjnego?

Jak długo przechowywany jest zapis z kamer sklepowych, czyli retencja danych w procesie monitoringu wizyjnego?

Monitoring wizyjny, czyli narzędzie służące rejestracji wizji bez fonii stał się już standardem, w przypadku zabezpieczeń fizycznych stosowanych zarówno przez organizacje z sektora publicznego i prywatnego, jak i przez osoby fizyczne. Zgodnie z założeniem monitoring ma służyć ochronie mienia oraz bezpieczeństwu ludzi. Niejednokrotnie również nagrania obrazu stanowią dowodów w postępowaniach sądowych.

Seria i numer dowodu osobistego — jak przetwarzać te dane?

Seria i numer dowodu osobistego — jak przetwarzać te dane?

W jaki sposób instytucje i przedsiębiorstwa powinny odpowiednio przetwarzać dane, zawarte w dowodzie osobistym, aby chronić prywatność obywateli? Oraz jak wyglądają informację na temat samego dokumentu? Mamy pozwalać na kopię w banku (np kiedy uzyskujemy dostęp do konta bankowego) czy dawać go tylko do wglądu? O tym i nie tylko, w naszym nowym artykule.

Naruszenie prywatności — co oznacza, jakie może mieć skutki i kto ponosi odpowiedzialność

Naruszenie prywatności — co oznacza, jakie może mieć skutki i kto ponosi odpowiedzialność

Z tego artykułu dowiesz się: co oznacza naruszenie prywatności, w jakiej sytuacji może ono być zakwalifikowane jako przestępstwo, co powinien zrobić administrator danych w przypadku identyfikacji naruszenia prywatności, kogo i w jakim terminie poinformowaćPrawo do prywatności to fundamentalne prawo jednostki do ochrony jej prywatnej sfery przed ingerencją ze strony innych osób czy instytucji.

Cyberstalking i stalking — kiedy jest naruszana nasza prywatność?

Cyberstalking i stalking — kiedy jest naruszana nasza prywatność?

Cyberstalking jest formą stalkingu, który jest od 2011 roku przestępstwem z kodeksu karnego (art. 190a) i podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Przez stalking należy rozumieć uporczywe nękanie innej osoby lub osoby dla niej najbliższej, które wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia, poniżenia lub udręczenia, lub istotnie narusza jej prywatność. Jak widać, uporczywe nękanie, to stosunkowo nowe przestępstwo.

Dane biometryczne pracowników w Polsce i na świecie

Dane biometryczne pracowników w Polsce i na świecie

Dane biometryczne są niepowtarzalne i większość z nich tworzy niepowtarzalny wzorzec lub obraz. Dotyczą cech fizycznych, fizjologicznych lub behawioralnych osoby, której są przetwarzane specjalnymi metodami technicznymi. Dane biometryczne umożliwiają lub potwierdzają jednoznaczną identyfikację osoby.

Dane biometryczne w kontekście ochrony danych osobowych

Dane biometryczne w kontekście ochrony danych osobowych

Ochrona danych osobowych w kontekście danych biometrycznych staje się coraz istotniejszą kwestią. Biometrią odblokowujemy telefon, logujemy się do banku czy podpisujemy elektronicznie dokumenty. Wykorzystywanie danych biometrycznych w celach identyfikacji i uwierzytelniania wiąże się z wyzwaniami związanymi z ochroną prywatności i bezpieczeństwem. Czy dane biometryczne stanowią przyszłość ochrony danych osobowych? O tym poniżej.

Tagi

Chcesz skorzystać z naszej oferty?Nie czekaj!

Wspieramy przedsiębiorców

Skontaktuj się osobiście z doradcą LexDigital - odpowiemy na nurtujące Cię pytania, zaplanujemy spotkanie, przygotujemy spersonalizowaną ofertę dopasowaną do potrzeb Twojej organizacji.

Zapraszamy do kontaktu

Informujemy, że Państwa zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie przez wysłanie wiadomości e-mail na adres naszego Inspektora Ochrony Danych iod@lexdigital.pl spod adresu, którego zgoda dotyczy.

Administratorem Państwa danych osobowych jest LexDigital Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu (60-363), przy ul. Grodziska 8. Wszystkie pytania i wątpliwości prosimy kierować do naszego Inspektora Ochrony Danych na adres iod@lexdigital.pl

Państwa dane przetwarzane są w celu odpowiedzi na wiadomość wysłaną za pomocą formularza kontaktowego, podjęcia na Państwa wniosek określonych działań przed zawarciem umowy lub wysłania Państwu treści marketingowych. Przysługuje Państwu prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu i cofnięcia w każdym momencie udzielonej zgody bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Masz również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.

komputronik biofarm lpp apart wykop volkswagen tpay netguru novol pearson impel phyto-pharm veolia cuf-podatki talex gethero tesgas uep fibaro akademia-kozminskiego bilety24 bims cichy-zasada currency >
<img src= kir ministerstwo cyfryzacji pierre-fabre polomarket porr przelewy24 swiss-krono vox wielkopolska-izba-lekarska wsb wtk