LexDigital

Sprawozdanie roczne PUODO za 2021

Prezes UODO każdego roku 31 sierpnia przedstawia Sejmowi RP, Radzie Ministrów, Rzecznikowi Praw Obywatelskich, Rzecznikowi Praw Dziecka oraz Prokuratorowi Generalnemu sprawozdanie ze swojej działalności. Przedstawiamy nasz komentarz do sprawozdania z 2021 oraz linki do jego pobrania.

Sprawozdanie roczne PUODO za 2021

Już jest! Najnowsze sprawozdanie z działalności Prezesa UODO za 2021 rok, a w nim:

  • Zestawienie liczby decyzji PUODO w latach 2019-2021 (z roku na rok ciągle rośnie!),
  • Zestawienie i opis skarg, które trafiły do PUODO - w ubiegłym roku było ich aż 8318, w tym 3486 skarg na podmioty z sektora prywatnego,
  • Statystyka zgłaszanych naruszeń do PUODO - w 2021 roku było ich, aż 12 946,
  • Informacje o ilości nałożonych kar oraz wydanych upomnień.

Ważna lektura dla każdego Inspektora ochrony danych osobowych, która pozwala na przewidywanie trendów działalności organu nadzorczego w kolejnych latach.

Zapoznajcie się ze statystyką opracowaną przez nas na podstawie sprawozdania:

Liczba naruszeń ochrony danych osobowych, które zgłoszono do UODO w latach 2019-2021:

Podział na branże wśród podmiotów prywatnych zgłaszających naruszenia ochrony danych osobowych do UODO w 2021 roku.


Sprawozdanie z 2021 jest dostępne pod tym linkiem: https://uodo.gov.pl/pl/file/41...

Listę wcześniejszych sprawozdań oraz linki do ich pobrania znajdziemy na tej stronie: https://uodo.gov.pl/pl/437

Polecane

Czy numer telefonu to dane osobowe?

Czy numer telefonu to dane osobowe?

Odwieczne pytanie każdego Administratora brzmi: czy ten zakres danych to już dane osobowe? Niestety, odpowiedź nie jest jednoznaczna. W świecie ochrony danych osobowych pozostaje jeszcze wiele szarych stref, których wyjaśnienia trudno szukać w decyzjach organów nadzoru czy komentarzach do RODO. W artykule postaramy się wskazać możliwe podejście do przetwarzania numeru telefonu, w zależności od kontekstu.

Popularne

Chcesz skorzystać z naszej oferty?Nie czekaj!

Wspieramy przedsiębiorców

Skontaktuj się osobiście z doradcą LexDigital - odpowiemy na nurtujące Cię pytania, zaplanujemy spotkanie, przygotujemy spersonalizowaną ofertę dopasowaną do potrzeb Twojej organizacji.

Zapraszamy do kontaktu

Informujemy, że Państwa zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie przez wysłanie wiadomości e-mail na adres naszego Inspektora Ochrony Danych iod@lexdigital.pl spod adresu, którego zgoda dotyczy.

Administratorem Państwa danych osobowych jest LexDigital Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu (60-363), przy ul. Grodziska 8. Wszystkie pytania i wątpliwości prosimy kierować do naszego Inspektora Ochrony Danych na adres iod@lexdigital.pl

Państwa dane przetwarzane są w celu odpowiedzi na wiadomość wysłaną za pomocą formularza kontaktowego, podjęcia na Państwa wniosek określonych działań przed zawarciem umowy lub wysłania Państwu treści marketingowych. Przysługuje Państwu prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu i cofnięcia w każdym momencie udzielonej zgody bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Masz również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.

komputronik biofarm lpp apart wykop volkswagen tpay netguru novol pearson impel phyto-pharm veolia cuf-podatki talex gethero tesgas uep fibaro akademia-kozminskiego bilety24 bims cichy-zasada currency >
<img src= kir ministerstwo cyfryzacji pierre-fabre polomarket porr przelewy24 swiss-krono vox wielkopolska-izba-lekarska wsb wtk